środa, 7 listopada 2018

DZIEŃ DYNI- gr. I i II
W środę 7 listopada obchodziliśmy dzień dyni w naszym przedszkolu. Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełnionym był licznymi zabawami integracyjnymi.         Na początku dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz gdzie i w jakich warunkach ono rośnie. Po rozmowie na temat wartości odżywczych dyni kosztowaliśmy dżem, kompot oraz ciasto z dyni.        
      Następnie nasi najmłodsi przystąpili do dyniowych zawodów. Na początek dyniowe kręgle - dzieci przewracały kręgle za pomocą dyń, odbył się również slalom dyniowy. Na zakończenie zawodów przedszkolaki rozwiązywały dyniowe łamigłówki.        Do szatni wykonaliśmy prace plastyczne – dynie, które powstały z papierowych talerzyków pomalowanych farbą plakatową.        Wspólnie z dziećmi przekroiliśmy jedną z przyniesionych dyń i zobaczyliśmy, co znajduje się w środku. Dzieci dowiedziały się, że z miąższu  robi się zupy lub placuszki, a  wydobyte pestki rozłożyć na papierze i pozostawić do osuszenia. Z przeciętych dyń dzieci wykonały jeże, których kolce były z wykałaczek.
   

        Zabawy dobiegły końca i nasze dzieciaki wykonały taniec z dyniowymi stworkami, które dzieci dostały od Mikołaja i Jego taty. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.
        Dzień dyni dla naszych przedszkolaków był wyjątkowy, pozwolił im zapoznać się z różnorodnością dyń oraz wzbogacił ich wiedzę na ich temat. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz