piątek, 17 lutego 2017

DZIEŃ KOTA- gr. I i II


Światowy Dzień Kota to święto obchodzone corocznie 17 lutego zarówno w Polsce jak i we Włoszech, mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.


W naszym przedszkolu, tak ja w roku ubiegłym, również obchodziliśmy "Dzień Kota". Chętne przedszkolaki, a właściwie nasze małe kotki, którymi dziś były wszystkie dzieci, miały okazję wcielić się w rolę aktorów, przedstawiając scenkę do wiersza Stanisława Jachowicza "Chory kotek".

  
Nasze "kocie" zabawy w picie na czas mleczka, czy polowanie na myszki sprawiły wszystkim wiele radości.Dużo frajdy przedszkolaki miały także podczas zabawy w wyścigi myszek...


W "Dzień Kota" nie zapomnieliśmy także o piosenkach o tych sympatycznych zwierzakach. A to już zabawa w "Kotki na spacer-kotki do domu"...
 Jeszcze zostało nam ostatnie zadanie do wykonania, a mianowicie obrazek z bohaterem dzisiejszego dnia, czyli z kotkiem. Przedszkolaki jak zwykle pracowały wspaniale, czego efekty rodzice mogą podziwiać na naszej przedszkolnej gazetce.


Na koniec dzieci obejrzały na dużym ekranie bajkę o "Przygodach kota Filemona"...

  
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz