czwartek, 24 listopada 2016

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


W czwartek 24 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Na początku  poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia i jego święta, przedstawiły swoje misie oraz wspólnie zaśpiewały „Sto lat” dla wszystkich misiów oraz każda grupa zdmuchnęła świeczki na urodzinowym torcie. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy np. układanie misiowych puzzli, konkursy m.in.: „Wyjadanie miodku”- konkurencja polegała na wylizaniu miodu ze spodka za pomocą języka, bez pomocy rąk , były także zagadki oraz quizy polegające na rozpoznawaniu misiowych bohaterów bajek. 

 
Świetną zabawą okazały się tańce do piosenek o misiach oraz zabawy ruchowe. Również pani Justyna i Kasia  wzięły udział w konkursie przygotowanym przez panią Asię, a był to konkurs „Rysuję misia”, polegał on na narysowaniu z zasłoniętymi oczami  misia.


Dzień upłynął miło i przyjemnie. Podziękowaniem dla wszystkich zebranych gości za wspólną zabawę było zaproszenie na ,,małe co nieco”, a były to pyszne śmietankowe lody wydawane przez misia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz