czwartek, 17 listopada 2016

Przyłącz się do akcji "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"...

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiśle Wielkiej bierze udział w projekcie edukacyjnym UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” – będziemy angażować się w pomoc dzieciom w Angoli.

W ramach akcji uczniowie przygotują w domach charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Laleczki zostaną zaprezentowane w naszej szkole 12 i 13 stycznia 2017 r. (podczas jasełek dla rodziców i podczas zebrań z rodzicami), a w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Angoli będzie można zaopiekować się wybraną laleczką. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia.

Jak przygotować laleczkę:
  • Dzieci wybierają sobie dowolny kraj na świecie i zbierają informacje o jego mieszkańcach – popularnych imionach, strojach regionalnych, kulturze...
  • W domu dzieci przygotowują wraz z opiekunami własną szmacianą laleczkę (wysokość minimum 40 cm), którą ubierają i przyozdabiają w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.
  • Po wykonaniu laleczki zgłaszają się do koordynatorów projektu (Pani Barbara Uszok i Pani Anna Kozyra) po „akt urodzenia laleczki”, w którym rysują portret laleczki, wpisują jej dane: imię, kraj pochodzenia, wiek, hobby. „Akt urodzenia” zostaje dołączony do laleczki.
  • W terminie późniejszym zostanie podana data, kiedy należy dostarczyć lalkę do szkoły na wystawę.
Zwracamy się z prośbą do rodziców, dziadków, opiekunów, aby pomogli dzieciom włączyć się do działań, które uczą pomagać innym i zachęcają do bycia potrzebnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz