piątek, 7 października 2016

ROBIMY SAŁATKĘ OWOCOWĄ I KOMPOT NA ZIMĘ

maluszki

średniaki

   W dniu 7 października dzieci przyszły do przedszkola wyposażone w nietypowe przyrządy: deseczkę do krojenia, fartuszek no i oczywiście kolorowe, pachnące owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, malinki, truskawki.


Dzieci ubrały fartuszki, w których wyglądali jak prawdziwi kucharze.

   Na zajęciach najpierw opowiadaliśmy o zdrowej żywności i robieniu zapasów na zimę, a następnie dzieci samodzielnie posegregowały owoce według gatunku.

   Po krótkim wstępnie nadszedł czas na najciekawsza cześć zajęć, którym było przygotowania sałatki. Dokładnie umyliśmy rączki i owoce. Przedszkolaki samodzielnie kroiły owocowe. Pamiętały również o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.

   Własnoręcznie zrobiona sałatka wyszła dzieciom wspaniale!!!. Zajęcie dostarczyło wiele wrażeń. Umiejętność robienia sałatek przyda się dzieciom zwłaszcza jesienią i zimą.
   Po zjedzeniu pysznej sałatki dzieci przystąpiły do wykonania ostatniego zdania ZROBIENIA KOMPOTU na zimę z przyniesionych przez siebie owoców.
Popatrzcie jak sobie radziliśmy:
  1. Wkładamy owoce do słoików
  2. Wsypujemy cukier
  3.  Owoce zalewamy wcześniej przygotowaną wodą
  4. Po zakręceniu słoiczków poprosiliśmy panie w kuchni o zagotowanie słoi aby nasze kompoty przetrwały zimę i nie zepsuły się.


I oto gotowe nasze pyszne kompoty z jabłek, brzoskwiń i winogron.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz