piątek, 21 października 2016

DZIEŃ UŚMIECHU- gr. I i II


   Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Tuż po przyjściu dzieci, które wstały nie w humorze, mogły zabrać ze sobą do sali uśmiech, który Pani umieściła na drzwiach wejściowych :)
   Zaraz po śniadaniu każdy przedszkolak otrzymał uśmiechniętą opaskę i tak zaczęliśmy nasz wesoły dzień. Najpierw szukaliśmy zagubionych uśmiechów, co okazało się dla wszystkich łatwym zadaniem...
 Potem postanowiliśmy podzielić się naszym uśmiechem z innymi, dlatego wybraliśmy się do szkoły, gdzie rozdawaliśmy wesołe minki starszym kolegom i koleżankom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, zachęcając, aby zawsze się uśmiechali :)   


 Nie było tak prosto, bo aby zostać Przyjacielem Uśmiechu, trzeba było wypić sok z cytryny, a potem się do nas pięknie uśmiechnąć :)Po powrocie do sali rozmawialiśmy o tym, jak miło jest obdarować innych uśmiechem, który przecież nic nie kosztuje, a ma niezwykłą moc. Słuchaliśmy też bajki o Zosi i czarodziejskim kapeluszu, który sprawił, że uśmiech nie znikał z jej twarzy...

 
Nasz dzień zakończyliśmy miłym akcentem- tańcząc przytulaliśmy się jak misie z piosenki. Był to mały gest naszych przedszkolnych przyjaźni.


   Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć dla chętnych dzieci- tych indywidualnych i z najlepszym przyjacielem...
   Pamiętajmy, UŚMIECH ZMIENIA ŚWIAT NA LEPSZY, dlatego uśmiechajmy się do siebie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz