czwartek, 7 kwietnia 2016

ZAKŁADAMY KĄCIK PRZYRODY- gr. I i II


"Nasz kącik przyrody" /B.Forma/

Hodujemy rośliny w kąciku przyrody.
Pilnujemy, by im nie zabrakło wody.
Czyścimy im liście, czasem przesadzamy.
Dzięki nim w sali bardzo pięknie mamy.
Czasami kwiatkami pokryte są całe,
swym pięknym wyglądem ozdabiają salę.
     Za oknami już prawdziwie wiosenna pogoda, dlatego przedszkolaki z grupy I i II postanowiły wziąć się do pracy i stworzyć w sali swój własny kącik przyrody. 
     Na początku rozmawialiśmy o pracy ogrodnika. Układając puzzle, dowiedzieliśmy się jakich narzędzi używa i do czego one służą.
Z łatwością dzieliliśmy też ich nazwy na sylaby...
    
     Dowiedzieliśmy się, że roślinom do wzrostu potrzebne jest ciepło, światło i woda, co później próbowaliśmy przedstawić ruchem, zamieniając się w cebulki kwiatowe :)


     
     Na dzisiejszych zajęciach nie obyło się również bez liczenia, ponieważ aby właściwie przyporządkować kwiatuszki do odpowiedniej rabatki, musieliśmy najpierw policzyć kropki, jakie się na nich znajdowały. Oczywiście każdy przedszkolak poradził sobie i z tym zadaniem doskonale!


     
     W końcu przyszedł czas na najbardziej wyczekiwane przez dzieci zadanie- sadzenie cebulek i sianie nasionek. Podzieliliśmy się więc na trzy grupy i przystąpiliśmy do pracy...    
     Pierwsza grupa sadziła cebulki, z których wyrośnie zieloniutki szczypiorek... 
    Dziewczynki i chłopcy z drugiej grupy wysiewali nasiona kwiatów...... zaś trzecia grupa zajęła się nasionkami pietruszki, szczypiorku i tymianku.


    
    Już nie możemy się doczekać, aż nasze roślinki zaczną kiełkować- jesteśmy bardzo ciekawi co nam z nich wyrośnie :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz