wtorek, 15 marca 2016

DZIEŃ KOTA w gr. I i II


     We wtorek, 15.marca, przedszkolaki obchodziły Dzień Kota, który był zrazem naszym "dniem koloru czarnego". Każdy przyszedł do przedszkola ubrany w coś czarnego, a chętne dzieci otrzymały na głowę opaski z kocimi uszkami.

    
     Panie na początku udekorowały chłopców i dziewczynki specjalnymi odznakami "Dnia Kota".     Nie obyło się także bez malowania twarzy naszym małym kotkom...     Wielką atrakcją dla przedszkolaków okazało się przedstawienie "Chory kotek" wykonane przez Panie, w oparciu o znany wszystkim wiersz Stanisława Jachowicza :) ... 
     ... później dzieci z zaciekawieniem wysłuchały pewnej historii o kotach...

   
 Nie zabrakło również wesołych pląsów przy znanych dzieciom piosenkach o kotach, jak i kociej gimnastyki.


     Chętni mogli uczestniczyć w przygotowanych przez Panie konkurencjach, takich jak "Picie mleka na czas", czy "Mysie wyścigi"


     Na koniec zajęć każdy mały kotek ruszył pociągiem do stoliczków, gdzie czekało ostatnie już, ale jakże słodkie zadanie- własnoręczne tworzenie kocich przysmaków, które później ze smakiem chętnie zjedliśmy     Był to kolejny dzień pełen atrakcji i wesołej zabawy, który z pewnością możemy zaliczyć do tych bardzo udanych...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz