piątek, 12 lutego 2016

WALENTYNKI w gr. I i II
     Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę) albo też obdarowujemy się prezencikami. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie, tego co naprawdę czujemy, a na co dzień nie mamy czasu i sposobności, żeby to wyrazić. Początki walentynek sięgają średniowiecza, a wywodzą się z Anglii. Jego patron, czyli św. Walenty, był biskupem rzymskim, który miał moc uzdrawiania chorych. Tak przynajmniej mówi legenda. 

Specjalnie właśnie z tej okazji w naszym przedszkolu w piątek 12 lutego obchodziliśmy WALENTYNKI. Wszyscy mieliśmy czerwone ubrania. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, szukały koloru czerwonego znajdującego się w sali. 
     Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko wykonało walentynkę dla swoich rodziców. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku. Był to dzień miłych wrażeń. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz