piątek, 22 stycznia 2016

JASEŁKA     Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest organizowanie uroczystych spotkań z seniorami, naszymi niepełnosprawnymi przyjaciółmi z WTZ w Pszczynie oraz rodzicami.

     Tak też było i w tym roku - w dniach 20.01.-22.01. odbyły się wielkie uroczystości, podczas których przedstawialiśmy Jasełka. Z dumą możemy stwierdzić, że nasz występ z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
Nasi dziadkowie zaszczycili nas swoją obecnością 20.01.2016 r. tak, że sala gimnastyczna wypełniona była aż po brzegi. 

Galeria 1 (więcej tutaj)- dziękujemy panu P. Lisowskiemu za udostępnienie zdjęć.
Galeria 2 (więcej tutaj)
Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pszczynie również przyjechali do nas 21.01.2016 r. w pełnym składzie wraz z wychowawcami i panem dyrektorem Piotrem Kowalskim.
Galeria 3 (więcej tutaj      Mieliśmy też zaszczyt gościć ks. proboszcza Romana Duży, sołtysa Wisły Wielkiej pana Piotra Rabaszowskiego oraz przedstawicieli naszych lokalnych organizacji.

     W ostatnim dniu występów - 22.01.2016 r. - licznie przybyli do szkoły rodzice oraz mieszkańcy naszej miejscowości i nie tylko. Tak liczna widownia napawała nas wielką radością i chlubą. Myślą przewodnią tegorocznych Jasełek było powiedzenie "Tam, gdzie dobro wygrywa w ludzkim sercu, tam rodzi się miłość". W tym roku na scenie pojawił się wehikuł czasu, który przenosił nas do różnych epok, abyśmy mogli zobaczyć jak ludzie na różne sposoby doświadczali Boga i przyjmowali prawdę o Bożym Narodzeniu. W tegorocznych Jasełkach posłużono się także odrobiną fantazji, ponieważ zamiast pasterzy zobaczyliśmy agentów zapewniających Jezusowi bezpieczeństwo, a w miejscu Trzech Mędrców stanęli trzej biznesmeni, odkrywający, że dobra materialne są złudne, a prawdziwym bogactwem jest wiara w Syna Bożego. Nasi najmniejsi aktorzy - przedszkolacy - w tym roku odegrali rolę piratów, którzy odnaleźli drogę do Jezusa i przyszli Mu się pokłonić. Na zakończenie na scenie pojawił się też papież, który zapewniał, że Jezus przyszedł do wszystkich ludzi, zarówno dobrych jak i złych, a Matka Jezusa jest także i naszą Matką. W tym roku nauczyciele szkoły i przedszkola przygotowali niespodziankę i zaśpiewali naszym miłym gościom piosenkę P. Rubika "Śnieg i ty".

Galeria (więcej tutaj)- dziękujemy Panu P. Kubicy za udostępnienie zdjęć.


 
     Reżyserem całego przedsięwzięcia była pani Barbara Uszok, nad oprawą muzyczną czuwała pani Katarzyna Dudek, tańce przygotowały wychowawczynie klas I-III oraz wychowawczynie grup przedszkolnych i zerówki. Bajkę przygotowała pani Beata Chrobok. Wszyscy nauczyciele jak i pracownicy szkoły zaangażowani byli w przygotowanie poczęstunku dla seniorów i niepełnosprawnych.
Jesteśmy wdzięczni rodzicom za upieczenie pysznych ciast i piękne stroje dla aktorów. Dziękujemy Radzie Rodziców, Radzie Sołeckiej, panu sołtysowi, dyrekcji WTZ z Pszczyny za "słodkie" prezenty.
Barbara Uszok


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz