sobota, 16 stycznia 2016

DZIEŃ BIAŁY- gr. I i II
W naszym przedszkolu organizowane są cyklicznie „Kolorowe Dni”. 13 stycznia 2016r. odbył się właśnie jeden z tych dni – DZIEŃ BIAŁY. Tego dnia wszystko było białe. Dzieci oraz panie ubrane były na biało. W przedszkolu w tym dniu czekało na wychowanków wiele atrakcji m.in. pięknie udekorowana sala przedstawiająca krajobraz zimowy. 

 Biały dzień w przedszkolu odbył się pod hasłem: „Listy od Pani Zimy”. Po ich odczytaniu dzieci przeniosły się w świat różnych krain. 
Pierwszą z nich była „Kraina Tańczących Śnieżynek”- gdzie dzieci ilustrowały ruchem przy użyciu różdżki taniec śnieżynek do muzyki A. Vivaldiego.

Drugą była „Kraina Zimowej Garderoby” – w tej krainie dzieci zabawiły się w zimowy pokaz mody. 


Kolejna kraina to „Kraina Zabaw Zimowych”- tutaj dzieci z uśmiechem na twarzy naśladowały taniec na krze, rzuty śnieżkami, jazdę na nartach i łyżwach, lepienie igloo oraz zjeżdżanie z górki na sankach. „Kraina Zimowych Krajobrazów” – to czwarta kraina  tu z kolei dzieci za pomocą jogurtu naturalnego, foli spożywczej i patyczków do uszu wykonały zimowy krajobraz. 
Ostatnią krainą była „Mleczna Kraina”. W tej krainie czekało na dzieci pudełko z niespodzianką, w którym ukryte były produkty mleczne. Zadaniem dzieci było rozpoznanie ich.


Na zakończenie zajęć był słodki poczęstunek od Pani Zimy w postaci gofrów z dodatkiem białych produktów takich jak: jogurt, cukier puder, bita śmietana, banan, biała czekolada, serek homogenizowany. Był to kolejny dzień pełen radości, niesamowitych wrażeń i atmosfery pełnej życzliwości i przyjaźni w naszym przedszkolu. Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejny „Kolorowy Dzień”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz