wtorek, 15 grudnia 2015

ZAJĘCIA W GR. II We wtorek  15.grudnia wcześnie rano do naszego przedszkola przyszedł Aniołek, który zostawił dla dzieci list. Przedszkolacy z zainteresowaniem słuchali, co do nich napisał. Nadawca przekazał im, że zostawił dla nich zagadki, a po nich mają do wykonania  zadania, które wcześniej przygotował. Tajemniczy Aniołek napisał, aby dzieci postarały się je prawidłowo wykonać, gdyż wtedy będą mieli szansę zobaczyć jak wygląda. Poinformował także, iż będzie na nich patrzył z góry. Wszystkie zagadki i zadania dotyczyły tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, więc dzieci miały szansę dzielić się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczących właśnie tych świąt. 
Przedszkolacy z zaciekawieniem czekały na pierwszą zagadkę, po której mieli za zadanie odszukać w sali obrazki z bombkami w odpowiednich kolorach. To zadanie nie sprawiło dzieciakom żadnego problemu, szybko i sprawnie potrafili odnaleźć wyznaczone bombki. Dzięki tej zabawie mogli utrwalić sobie nazwy kolorów. Po zadaniu przyszła kolej na drugą zagadkę. Również i tutaj dzieci udzieliły prawidłowej odpowiedzi więc nadszedł czas na zadanie. Jak to przed świętami bywa robimy duże zakupy, więc Aniołek również wybrał się do sklepu, jednak nie było widać co kupił, gdyż wszystko było zapakowane w torbie. Potrzebny był więc chętny przedszkolak, który powiedziałby co się w niej znajduje. Zadanie było jednak utrudnione, ponieważ każdy z ochotników miał zasłonięte oczy wiec dzieci odgadywały nie za pomocą wzroku, a dotyku. To zadanie wywołało w całej grupie dużo radości i śmiechu. W kolejnej zagadce dzieci miały mały problem z  odgadnięciem hasła, jednak przy drugim podejściu poradziły sobie. Po tej zagadce Aniołek poprosił, aby dzieci zaśpiewały dla niego piosenkę o gwiazdce i zatańczyły do niej. Nasze przedszkolaki szybko zajęły miejsce na sali i jakże pięknie i głośno śpiewały, a taniec wyszedł im rewelacyjnie. 


Nad odpowiedzią w ostatniej zagadce dzieciaki potrzebowały czasu, jednak po chwili poprawnie odpowiedziały, wiec przeszli do zadania. Polegało ono na wykonaniu kartki świątecznej. Zadanie to pozwoliło na wyciszenie się dzieci, gdyż słuchali pięknych kolęd. Dzięki skupieniu i ich cierpliwej pracy powstały wspaniałe prace. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz