czwartek, 1 października 2015

SAŁATKA OWOCOWA"Wpadła gruszka do fartuszka,
A za gruszką dwa jabłuszka,
Lecz śliweczka wpaść nie chciała,
Bo śliweczka niedojrzała..."     1 października 2015r  przedszkolaki  zamieniły się w prawdziwych kucharzy. W tym dniu każde dziecko przyniosło z domu swój ulubiony owoc. Były jabłka, gruszki, śliwki, brzoskwinie, a także owoce egzotyczne tj. pomarańcze, winogrona oraz banany.


     Dzieci  porządnie umyły ręce, założyły fartuszki i ochoczo zabrały się do pracy. Najpierw umyły owoce, a następnie przystąpiły do ich krojenia, przestrzegając przy tym zasad bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. 


     Na koniec zajęć odbyła się degustacja przygotowanej przez dzieci sałatki owocowej. Przyrządzenie jej dało dzieciom wiele satysfakcji oraz informacji na temat witamin, które odgrywają ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu.


     Podczas „owocowych zajęć” nie zabrakło również wspólnych zabaw tj. rozpoznawanie owoców za pomocą zmysłu dotyku i węchu, segregowania na owoce krajowe z sadu i zagraniczne, dzielenie ich nazw na sylaby oraz określanie, jakie zdrowe potrawy można z nich wykonać.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz