wtorek, 21 kwietnia 2015

AKADEMIA MISIA HARIBO cz.1- gr. II
     Rozpoczęliśmy  realizację programu Akademii Misia Haribo pt. „Odkryj Kosmos ze Złotym Misiem Haribo”. Celem programu jest rozbudzenie ciekawości poznawczej na temat otaczającego świata, rozwój dzieci przez kreatywną zabawę, a także rozwijanie twórczego myślenia.

     Przedszkolaki, podróżując z Misiem Haribo poznają tym razem Układ Słoneczny- odwiedzą Słońce i 8 planet, wchodzących w jego skład. Dzięki bajkom i opowieściom Złotego Misia Haribo dzieci dowiedzą się, jak wyglądają planety należące do Układu Słonecznego, jakie panują na nich warunki, a także czy możliwe jest na nich życie. Na zakończenie programu wykonamy pracę plastyczno-techniczną w formie „Statku kosmicznego (rakiety)”.

     W tym tygodniu przedszkolaki z grupy II wystartowały w podróż po Układzie Słonecznym. W tym celu każdy z nich wykonał własnego „astronautę”, który zajął miejsce w statku kosmicznym Misia Haribo.

     Dowiedzieliśmy się także, czym są rzeczy ożywione i nieożywione.     Podczas wizyty na Księżycu przez specjalne okulary- „binokle” policzyliśmy asteroidy unoszące się nad Księżycem.
      Tego dnia wybraliśmy się także na planetę Wenus- to bardzo gorąca planeta, gdzie zagraliśmy w „wenusjańskiego berka”. Podczas tej zabawy zadaniem przedszkolaków było odnalezienie bezpiecznej bazy, chroniącej przed wysoką temperaturą.
 

     Naszą podróż po Układzie Słonecznym zakończyliśmy na planecie Merkury- gdzie zadaniem przedszkolaków było przygotowanie odpowiedniego stroju do panującej tam temperatury dla Kosmonautów. To zadanie także nie sprawiło nam najmniejszej trudności.
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz