poniedziałek, 23 marca 2015

AKADEMIA AQUAFRESH cz. 1 i 2- gr. I i IINasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh.
Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych. Akademia Aquafresh została powołana z myślą o ochronie zdrowia dzieci, żeby poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica.
W ramach realizacji założeń programu, przedszkolaki będą uczestniczyły w ciekawych zajęciach. Podczas zajęć dzieci będą uczyły się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiedzą się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznają budowę zęba, będą uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego. Dodatkowo dzieci dowiedzą się jak dzielnie stawić czoła swoim lękom przed wizytą u dentysty. We wszystkich zajęciach, dzieciom towarzyszyli będą bohaterowie Akademii Aquafresh – pastusie Lili, Bili i Milki, a także Barney, który wraz z przedszkolakami dzielne walczył by przegnać „Robaczka Próchniaczka”.     Dzieci zapoznały się z bohaterami opowiadań, po czym wspólnie nastąpiło omówienie cech charakterystycznych dla danej postaci.


     Dzieci poznały budowę jamy ustnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz