wtorek, 18 lutego 2014

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY- gr. I i II


   Nasze przedszkole bierze udział w VI edycji ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który ma celu realizację zagadnień ekologicznych. Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli.  Partnerem tego przedsięwzięcia jest Fundacja "Partnerstwo dla środowiska", a organizatorem programu znane każdemu dziecku marki ulubionych soków: "Tymbark" i "Kubuś". 


   Celem programu jest zachęcanie przedszkolaków do dbania o własne zdrowie i środowisko naturalne. Udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” polega na realizacji wybranych działań ekologicznych oraz scenariuszy zajęć, w wyniku czego przedszkolacy zdobywają i utrwalają wiadomości na temat zdrowego stylu życia i działań proekologicznych oraz stają się bardziej wrażliwi na piękno otaczającego nas środowiska.

 
   Dzisiaj w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przedszkolacy rozmawiali na temat: „Dzień 5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Celem tych zajęć było poznanie odżywczych właściwości owoców i warzyw, które należy spożywać minimum pięć razy dziennie.  Przedszkolaki dowiedziały się również, że jedną z 5 porcji owoców i warzyw może być szklanka soku.


W trakcie zajęć dzieci wysłuchały bajki pt. „Smutne krasnoludki” po czym odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki.

   Kolejne zadanie przedszkolaki wykonywały w grupach – było to układanie puzzli (owoców i warzyw).


Każda z pięciu grup dostała farby oraz arkusze papieru z konturami warzyw i owoców, które należało pomalować w przydzielonym kolorze. Po wykonaniu zadania wszyscy zaprezentowali swoje prace i opowiedzieli , co z tych warzyw i owoców można zrobić.

Na zakończenie zajęć wszystkie przedszkolaki otrzymały plakietki – „Jestem przyjacielem natury”.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz