czwartek, 20 lutego 2014

DZIEŃ MARCHEWKI- gr. I i II
W ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nasze przedszkolaki obchodziły „Dzień Marchewki”. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w czasie, których poznały odżywcze właściwości marchewki oraz uczyły się wprowadzać ją do jadłospisu w różnorodnych formach, w tym w postaci soku.
Przedszkolaki zaczęły zajęcia od wysłuchania bajki „Marchewkowy rycerz”. Po wysłuchaniu opowieści nastąpiło omówienie jej treści. 


Sala przedszkolna zamieniła się w marchewkowy ogród, a zabawa „Na tropie marchewki” to zabawa polegająca na odnalezieniu opasek z marchewką, ukrytych w różnych miejscach.
Wszyscy uczestnicy usiedli w kręgu i w czasie burzy mózgów podawały propozycje różnych potraw z marchwi.

Kolejne zadanie to wysłuchanie piosenki „Urodziny marchewki” połączone z prezentacją planszy. Po wysłuchaniu piosenki przedszkolaki musiały wymienić pojawiające się w niej warzywa.
Przedszkolaki w czasie zgadywanek na temat marchewki dzieci musiały decydować, czy zdanie jest prawdziwe, czy fałszywe. 
Praca plastyczna „Marchewka”  polegała na pomalowaniu farbami sylwet marchewek wykonanych z brystoli  przygotowanych przez nauczycielki. W tym zadaniu dzieci pomogły im nabrać naturalnego koloru. 
Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, pomarańczowy i witaminowy! Po takiej dawce witamin, uśmiechu i zabawy, nasze przedszkolaki na pewno będą piękne, zdrowe i radosne.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz