czwartek, 19 grudnia 2013

WIGILIA - gr. I i IIŚwięta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór. Pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji.
Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się wspólną wigilijką dzieci przedszkolnych, która odbyła się 
w czwartek 19 grudnia. Spotkaliśmy się przy pięknie udekorowanym stole
i kolorowej przedszkolnej choince. Dopełnieniem do świątecznego nastroju były  melodie polskich kolęd płynące z głośnika.Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń oraz wspólne kolędowanie przy pięknie przystrojonej choince, pod którą każde dziecko znalazło upominek.


Potem wszyscy wspólnie zasiedli przy stole, by degustować się słodkościami przyniesionymi przez rodziców i dzieci oraz spróbować ciasteczek udekorowanych w przedszkolu przez dzieci z grupy” maluszków”.  Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji dzieci ze wszystkich grup wiekowych. 
     Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz