wtorek, 8 października 2013

SPOTKANIE Z POLICJANTEM


Dzień 8. października był dla przedszkolaków dniem pełnym wrażeń. Do naszego przedszkola zawitali bowiem panowie policjanci- asp. Wojciech Szymura oraz mł.asp. Krzysztof Biela          Zaproszeni goście zwrócili dzieciom uwagę na zachowanie bezpieczeństwa na drodze, jak również w kontaktach z nieznajomymi. Chętne przedszkolaki pod okiem policjanta mogły poćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, a także zademonstrowały, jak zachować się, gdy zaatakuje nas pies.


       Jak zwykle największe zainteresowanie dzieci wzbudziła prezentacja sprzętu policyjnego, a sporą atrakcją było również oglądanie z bliska radiowozu. Przy tej okazji przedszkolaki mogły sprawdzić, czy potrafią krzyczeć głośniej od syreny wozu policyjnego, co okazało się nie lada wyzwaniem...

       Za aktywne uczestnictwo w spotkaniu dzieci czekała na koniec niespodzianka- od panów policjantów wszyscy otrzymali po słodkim cukierku oraz kolorowankę.  Ale to nie wszystko- przedszkolaki chcąc wyrazić swoją wdzięczność za mile spędzony czas, wspólnie zaśpiewały swoim gościom piosenki i  wręczyły  przygotowane wcześniej podziękowania oraz własnoręcznie zrobiony lizak policyjny.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz